Skip to main content

Predĺžená záruka je poistenie, ktoré garantuje poistné plnenie v prípade nečakaných situácií. Ide teda o predĺženie zákonnej záruky podľa prianí klienta, a to až do doby najviac 36 mesiacov. Aké sú teda podmienky a nástrahy poistenia predĺženej záruky?

Predĺžená záruka od MK-Auto

Ako jedni z mála poskytujeme poistenie predĺženej záruky na všetky u nás zakúpené vozidlá, a to vrátane tých jazdených. Predĺžená záruka sa vzťahuje na:

  • náhly a nepredvídaný vznik mechanickej alebo elektrickej poruchy, ktorá nastala v dôsledku zlyhania súčiastky uvedenej v Záručnom programe, kde obnovenie funkčnosti vozidla vyžaduje jej opravu/výmenu
  • motorové vozidlá, ktorých celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg
  • neobmedzený počet škodových udalostí, a to až do výšky limitu poistného plnenia.

Vyvarujte sa!

Samozrejme, predĺžená záruka má určité pravidlá, ktoré vplývajú na jej samotnú platnosť. Preto si dávajte pozor na určité kroky, ktoré podniknete v prípade nečakanej situácie! Čomu všetkému sa vyvarovať?

Servis

Vyvarujte sa nepravidelnému a neautorizovanému servisu! O vozidlo, ktoré je kryté poistením predĺženej záruky, je potrebné sa náležite starať, čo sa nevzťahuje na lokálne servisné strediská.

Zavádzajúce informácie

Lož má krátke nohy a inak tomu nie je ani v prípade ohlasovacej povinnosti škodovej udalosti. V prípade, že poskytnete nepravdivé alebo inak zavádzajúce informácie, bude vás to stáť celú predĺženú záruku bez ohľadu na jej dĺžku trvania.

Poistná udalosť - čo robiť, aby ste neprišli o predĺženú záruku?

  1. Bezodkladne v priebehu 7 dní nahlásiť škodovú udalosť prostredníctvom telefonického kontaktu, a to bez akýchkoľvek odborných či neodborných zásahov na vozidle.
  2. Zabezpečiť odťahovú službu do najbližšieho autorizovaného servisu.
  3. S každou opravou na vozidle musí súhlasiť správca.

Takmer neobmedzené možnosti

Ponúkame vám nové a zánovné vozidlá vrátane prenájmu vozidiel, vďaka čomu si na svoje príde každý milovník áut. Predaj vozidiel realizujeme už vyše 10 rokov, vďaka čomu sme sa stali skúsenými odborníkmi na trhu.

Máte záujem o dovoz vozidla zo zahraničia?