Skip to main content

MK-Auto.SK
Často kladené
otázky

Z akých krajín viete auto doviezť?

Nemecko, Rakúsko, Holandsko.

Auto si musím nájsť sám alebo mi ho nájdete vy?

Naši zákazníci majú 2 možnosti. Buď si auto vyberú a my ho následne v zahraničí obhliadneme a dáme klientovi správu o stave, alebo vyberieme auto my podľa požiadaviek zákazníka. Stále vyberáme zákazníkom viacero áut, z ktorých si zvolia to, ktoré im vyhovuje.

Ak vyberáme auto my, volíme predajcov, s ktorými máme dobré skúsenosti.

Ak chcem, aby ste mi auto vybrali vy, podľa čoho postupujete?

S každým zákazníkom si prejdeme jeho požiadavky. Auto vyberáme podľa priorít zákazníka. Niektorí zákazníci chcú konkrétny model auta a tiež konkrétny ročník, iných zase najviac zaujíma stav kilometrov a spotreba. U každého zákazníka je to individuálne.

Predtým než nás oslovíte, premyslite si:

 1. Chcete konkrétnu značku a model? Ak áno, akú?
 2. Aký by mal byť stav kilometrov? Uveďte rozsah.
 3. Je pre vás dôležitý presný ročník?
 4. Preferujete benzín alebo diesel?
 5. Preferujete manuálnu alebo automatickú prevodovku?
 6. Aký je maximálny rozpočet na kúpu auta?
 7. Potrebujete vyriešiť aj financovanie?
 8. Máte nejaké ďalšie špeciálne požiadavky?

Čo je potrebné pri dovoze vybaviť z mojej strany?

Potrebujeme od vás len podpísať splnomocnenie, ktoré prichystáme a všetko ostatné už vybavíme my. Budete to mať zabezpečené úplne bez starostí.

Môžem si vybrať aj viacero áut?

Áno, môžete si vybrať aj viacero áut. Naši technici pravidelne obhliadajú autá v zahraničí. Jednému zákazníkovi obhliadneme maximálne 3 autá. Ak potrebujete obhliadnúť viacero, účtujeme si príplatok.

Autá dovážate na odťahovke alebo príde po ceste?

Všetky autá dovážame na odťahovke, takže sa nemusíte báť, že dôjde k ďalšiemu opotrebeniu, prípadne poškodeniu.

Aká je garancia stavu dovezeného vozidla?

Klient dostáva reálne fotografie z obhliadky, na vyžiadanie aj video. Je oboznámený aj mailom (ak si to žiadá), kde mu príde protokol z obhliadky.

Dovezené vozidlo mi viete aj prihlásiť?

Samozrejme. Vieme vám zabezpečiť kompletný servis – výber vozidla, obhliadka našim technikom v zahraničí, dovoz, kontrola originality, STK, preklady dokumentov a vydanie technického preukazu, najvýhodnejšie poistenie, prihlásenie na Slovensku na základe splnomocnenia.

Viete mi pomôcť s predajom vozidla?

Áno, samozrejme. Máme takmer 100%-nú úspešnosť pri predajoch vozidiel našich zákazníkov. Vozidlo stačí pristaviť, my ho nachystáme, nafotíme a zverejníme ponuku na predaj.

Viete mi zabezpečiť zmluvu pri predaji vozidla?

Áno, zabezpečíme vám aj všetky dokumenty, ktoré sú potrebné k predaju.

Aké sú riziká pri dovoze vozidla?

Rizík je viacero. Najmä, ak sa zákazník rozhodne vozidlo priviesť sám. Tým, že máme s predajom áut viac ako 20-ročné skúsenosti, vieme sa rizikám vyhnúť. Môže sa napríklad stať, že zahraničné auto je založené. Všetky tieto riziká preverujeme a dovezieme vám bezproblémové vozidlo.

Viete mi poskytnúť aj náhradné vozidlo, ak sa predá auto skôr, ako doveziete nové?

Áno, vieme vám zapožičať jedno z áut, ktoré máme v ponuke. Táto služba je spoplatnená a závisí od konkrétneho typu auta.

Viete mi na vozidlo vybaviť aj leasing alebo auto úver?

Áno. Tým, že sme partnermi spoločnosti Merkury Broker, vieme vám zabezpečiť výhodné financovanie vášho vozidla hneď pri dovoze.

Čo v prípade, že sa zistí pri obhliadke, že vozidlo, ktoré som si vybral, nie je vyhovujúce?

V takom prípade spoločne vyberieme ďalšie vozidlo a náš technik ho znova obhliadne. Odporúčame zákazníkom radšej počkať a vybrať vozidlo, ktoré bude vyhovovať.

Po dovoze vybavíte aj STK, KO?

Áno, vybavíme kompletne všetko vrátane najvýhodnejšieho poistenia, prihlásenia a ďalších náležitosti. Stačí, že nám udelíte splnomocnenie.

Čo všetko zahŕňa obhliadka vozidla, ktoré chcem doviezť?

Náš technik vykoná fyzickú kontrolu vozidla, ktorá zahŕňa: meranie hrúbky vrstvy laku, diagnostika, skúšobná jazda, kontrola všetkých dokladov.

Viete auto doviezť aj na konkrétnu adresu?

Áno, auto vám vieme doviezť na dohodnutú adresu. Pri tejto službe doplácate vopred dohodnuté náklady na PHM.

Čo v prípade, že zruším objednávku po zaplatení zálohy?

 1. Neabsolvovanie fyzickej obhliadky
  Naša spoločnosť vracia plnú výšku zálohy.
 2. Absolvovanie fyzickej obhliadky a potvrdenie kúpy, no následné zrušenie
  Zmluvná pokuta 1500€ – zahrnutá v mandátnej zmluve.
 3. Zrušenie objednávky po dovoze na Slovensko
  Zmluvná pokuta vo výške zálohy.
 4. Absolvovanie 1. alebo 2. obhliadky, vozidlo klient nekúpil a následné zrušenie objednávky
  Naša spoločnosť si účtuje náklady za obhliadku a PHM.

Cez akú spoločnosť financujete vozidlá?

Sme zmluvným partnerom všetkých bánk a leasingových spoločností, preto robíme ponuky u všetkých, aby mal náš klient to najnižšie možné preplatenie. To znamená najvýhodnejšie financovanie motorového vozidla.

Aká je minimálna akontácia?

Autá vieme financovať aj s 0% akontáciou, v prípade ak klient spĺňa podmienky. U cudzincov s prechodným pobytom na Slovensku je minimálna akontácia 10%.

Vykupujete motorové vozidlá?

Autá vykupujeme/berieme do protiúčtu len v prípade kúpy motorového vozidla z našich skladových áut alebo v prípade, že si dovoz auta objednáte u nás.

Možem cez vás predať svoje auto aj v prípade, že si nechcem kúpiť ďalšie auto?

Samozrejme, je potrebné si dohodnúť termín obhliadky vášho auta v sídle našej spoločnosti, kde náš predajca spraví potrebnú obhliadku a vystaví protokol kontroly, na základe ktorého dohodneme postup predaja motorového vozdila. Naša spoločnosť si uplatňuje právo odmietnuť sprostredkovanie predaja vášho motorového vozdila z dôvodov: nadmerne poškodené motorové vozidlo; zlý zvuk motora, súčasti motora a prevodovky; vysoká hrúbka laku motorového vozidla; závažné chyby na protokole z diagnostiky; nereálna predajná cena požadovaná zákazníkom; zistená manipulácia odometra a pod.

Môžem u vás kúpiť auto na odpočet DPH?

Platcovia DPH kúpujú vozidlo bez DPH. Ak chcete kúpiť auto na firmu, ktorá je platcom DPH, pri kúpe cez MK-Auto.SK sa nemusíte o nič starať.

Sú 2 spôsoby kúpy vozidla:
a) kúpa motorového vozidla priamo na vašu spoločnosť – vo väčšine prípadov pri kúpe motorového vozidla z Nemecka, predávajúci vyžaduje depozit vo výške DPH, to znamená, nákupná faktúra vám bude vystavená bez DPH + depozit vo výške DPH 19%. Depozit vám bude vrátený po prihlásení motorového vozidla na vašu spoločnosť na Slovensku.
b) kúpa motorového vozidla na našu spoločnosť MK-Auto.SK – v tomto prípade vám bude vystavená faktúra s DPH. Túto DPH si uplatníte štandardným spôsobom na Slovensku – teda odpočtom. Depozit vo výške DPH necháva v zahraničí tým pádom naša spoločnosť.