Skip to main content

Prečítajte si niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí využiť naše služby a neísť na vlastnú päsť. K dnešnému dňu máme za sebou viac ako 1500 dovezených vozidiel, čo nám prinieslo množstvo skúseností.

1

Využívame overených predajcov s kvalitnými autami

Po niekoľkoročných skúsenostiach už máme vytipovaných svojich overených predajcov, ktorí majú naozaj kvalitné autá a pri inzerátoch nezavádzajú. V prípade, že vyhľadávate autá samostatne na internete, kde predajcov nepoznáte, môžete natrafiť na množstvo klamlivých inzerátov a nespoľahlivých predajcov, čo prináša zbytočné nepríjemnosti. Ak si aj vyberáte auto zo zahraničia samy, na nespoľahlivého predajcu vás samozrejme upozorníme a spoločne nájdeme alternatívu.
2

Profesionálna kontrola histórie auta

Bežne nemá človek prístup ku všetkým registrom, ktoré je potrebné skontrolovať.

My sa postaráme o kontrolu:
- registra bánk, kde môže byť vozidlo založené alebo je na ňom plomba
- registra poistných udalostí, kde zisťujeme, či vozidlo nebolo búrané
- registra vozidiel po vytopení, čo je pre nás a pre vás veľmi dôležité
- záznamov servisných úkonov s evidenciou kilometrov (ktoré sú dostupné)
- záznamov STK a emisnej kontroly
- počtu predchádzajúcich majiteľov vozidla

3

Fyzická obhliadka v zahraničí

Pre vás je to maximálne pohodlné. Nemusíte si plánovať cestu do zahraničia alebo hľadať niekoho v zahraničí, kto by vami vybraté vozidlo obzrel. Dokonca si ani nemusíte dohadovať obhliadku s predajcom v cudzom jazyku. To všetko vyriešime za vás. Fyzickú kontrolu vozidla vykoná náš technik. Do kontroly spadá: meranie hrúbky vrstvy laku, diagnostika, skúšobná jazda, kontrola všetkých dokladov a dvoch kľúčov. Na vyžiadanie kupujúceho vystavíme protokol z obhliadky a zašleme aj fotky a video z obhliadky.
4

Jednoduchá platba vozidla

V Nemecku nie je možné platiť hotovosťou nad 10 000€. Musíte vykonať platbu prevodom, čo môže trvať kľudne aj 24 hodín, nakoľko v Nemecku pôsobí veľa zahraničných bánk, ktoré nepodliehajú pravidlám štandardného SEPA prevodu. Predajca vám motorové vozidlo neodovzdá, kým nebude mať peniaze pripísané na účte. Naša spoločnosť využíva okamžité platby, nakoľko sme registrovaný “HÄNDLER” v zahraničí. Všetky vozidla platíme len okamžitým prevodom.
5

Bezpečný dovoz vozidla

Predstavte si situáciu, že si kúpite nové auto, na ktoré sa už nesmierne tešíte a po ceste zo zahraničia sa udeje škodová udalosť. Vozidlo na vývozných značkách sa nedá poistiť.Je to maximálne nepríjemné. S nami sa vám to nestane. Vozidlá dovážame na prepravníkoch. Každá preprava je poistená.
6

Bezstarostná kúpa auta na firmu

Ak plánujete kúpiť auto na firmu, nie je nutné, aby ste cestovali do zahraničia. V prípade, že si chcete doviezť auto samy, musíte byť fyzicky prítomní v zahraničí. My však zabezpečíme kompletný proces dovozu a vy sa nemusíte obťažovať cestou za vozidlom.
7

Platcovia DPH kúpia vozidlo bez DPH

Ak chcete kúpiť auto na firmu, ktorá je platcom DPH, pri kúpe cez MK-Auto.sk sa nemusíte o nič starať.

Sú 2 spôsoby kúpy vozidla:
a) kúpa motorového vozidla priamo na vašu spoločnosť - vo väčšine prípadov pri kúpe motorového vozidla z Nemecka, predávajúci vyžaduje depozit vo výške DPH, to znamená, nákupná faktúra vám bude vystavená bez DPH + depozit vo výške DPH 19%. Depozit vám bude vrátený po prihlásení motorového vozidla na vašu spoločnosť na Slovensku.
b) kúpa motorového vozidla na našu spoločnosť MK-Auto.SK - v tomto prípade vám bude vystavená faktúra s DPH. Túto DPH si uplatníte štandardným spôsobom na Slovensku - teda odpočtom. Depozit vo výške DPH necháva v zahraničí tým pádom naša spoločnosť.

Za poplatok, ktorý u nás zaplatíte za dovoz vozidla, získate komplexnú službu bez starostí.

Aj preto sme sa stali Autopredajcom roka 2022 v Košickom kraji.

Máte záujem o dovoz vozidla zo zahraničia?