Skip to main content

Podobne ako v prípade repasovaných zariadení od smartfónov cez tablety až po notebooky, aj po dovezených vozidlách rastie zo strany Slovákov enormný dopyt. Prišli sme na zopár rozhodujúcich faktorov, pre ktoré sa naozaj oplatí investovať do áut z dovozu.

1

Kvalita a bezpečnosť

Faktom je, že väčšina cudzincov sa o svoje vozidlá príkladne stará, čo, žiaľ, o Slovákoch nemožno tvrdiť. S tým je, samozrejme, spojený aj celkový stav dovezených vozidiel, ktorý svedčí nielen o kvalite, ale aj bezpečnosti a životnosti daných komponentov a dielov.

Samozrejmosťou je aj servisná história, vďaka čomu tak nový majiteľ nadobudne istotu nielen v rámci servisu dovezeného vozidla, ale aj spoľahlivosti najazdených kilometrov. Väčšina cudzincov totiž necháva svoje vozidlá servisovať výhradne v autorizovaných servisoch.

2

Luxus pre všetkých

Bez ohľadu na to, či túžite po Bentley, Mercedes-e alebo spoľahlivom Volkswagen-e, vďaka dovozu vozidiel si môžete dopriať luxus, o akom ste vždy snívali! A aj keď sa niekomu môžu zdať ceny aj napriek dovozu pomerne vysoké, je potrebné zhodnotiť nielen celkový stav vozidla, ale aj fakt, že tak skoro servis jednoducho neuvidíte.

Pri troche šťastia dokonca môžete natrafiť na vozidlo v absolútne neštandardnej výbave, ktorú by ste na Slovensku hľadali márne.

3

Stav (takmer) nového vozidla

K vyššie spomenutej kvalite a bezpečnosti patrí predovšetkým naozaj mimoriadne zachovalý stav dovezených vozidiel, pričom sa až v 85 % prípadoch jedná o garážované vozidlá. V prípade dovozu sa preto nemusíte obávať poškodenej karosérie či korózie – to v žiadnom prípade nehrozí! Obávať sa tak nemusíte ako kontroly originality, tak ani pravidelnej technickej a emisnej kontroly.

Vaše nové vozidlo je teda takmer okamžite (po prihlásení a poistení) spôsobilé na prevádzku na pozemných komunikáciách v tuzemsku, ale aj v zahraničí.

4

Kľúčová je cesta

Bez ohľadu na to, či si vyberáte auto z Nemecka, Holandska či Francúzska, jedno zostáva vždy nemenné – kvalita ciest. Pri kúpe (nielen) dovezeného vozidla sa častokrát zabúda na kontrolu podvozku, čo je kľúčový faktor nielen pre bezproblémovú, ale najmä bezpečnú jazdu.

Cesty, ktoré sú starostlivo udržiavané a môžu ísť dokonca príkladom, z obrovskej miery poukazujú na zachovalý stav samotného podvozku vrátane geometrie.

5

Bohatý vozový park, kde si na svoje príde každý

V spolupráci s Nemeckom sme dospeli k záveru, že práve nemecký trh disponuje najširšou ponukou jazdených vozidiel v TOP stave. Pre neveriacich sa bavíme o počte vyše desiatok miliónov zánovných vozidiel, ktoré už netrpezlivo čakajú na svojho nového majiteľa!
6

Drobné nevýhody

Samozrejme, dovoz áut sprevádzajú aj malé nevýhody, ktoré však vďaka našej pomoci a šikovnosti dokážete bez problémov obísť, a to aj bez nutnosti vašej prítomnosti. Preto vás hneď prvá nevýhoda v podobe jazykovej bariéry naďaleko obchádza!

Taktiež za vás veľmi radi a ochotne vybavíme všetky potrebné náležitosti spojené s dovozom motorových vozidiel, akými sú poistenie vozidla, kontrola originality (KO), ako aj následné prihlásenie na polícii! Samozrejmosťou je aj obhliadka vozidla kupujúcim pred samotnou kúpou, vďaka čomu máte istotu, do čoho investujete.

Za poplatok, ktorý u nás zaplatíte za dovoz vozidla, získate komplexnú službu bez starostí.

Aj preto sme sa stali Autopredajcom roka 2023 v Košickom kraji.

Máte záujem o dovoz vozidla zo zahraničia?